closeact
Saurus

Saurus

α (2)
Istfes Action Group

Istfest Action Group

Dragon Helix Theatre
Helix Action Theatre

Dragon

helix-comedia-3
Helix Action Theatre

Κωμωδία Δρόμου με Πλάνες και Όνειρα

ommastudio
Omma Studio

Omma Studio

helix-comedia-1
Helix Action Theatre

A Street Comedy With Illusions and Dreams

21:00

Το μπουλούκι
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης “ΔΗΛΟΣ” Δ.Χατούπη

17:00

Μια Κυριακή του Απρίλη
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Μικρές Ιστορίες

17:00

Αποσπάσματα από τις Βάκχες του Ευριπίδη
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Κέντρο Τέχνης Ευ Ζήν – Δημήτρης Πανταζίδης

17:30

Ένα ξεχωριστό τίποτα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ψευτιά με Αυτιά

18:00

Splash!
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Συνδετήρας

18:00

Εφιάλτες
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Τρελά Χρώματα

19:00

Δύο ούτια συνομιλούν και δημιουργούν τη δική τους ρίμα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Rima- oud duet

19:00

Ιστορία Ζωολογικού Κήπου
Τόπος: Αλσύλλιο Δεξιά
Ομάδα: Peace of Cake

19:00

“Κι αν σου μιλώ με παραμύθια…”
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Νίκη Κάπαρη αφηγήτρια/ Γιάννης Ψειμάδας μουσικός

19:00

Γυναίκα Προμηθέας-Αποσπάσματα
Τόπος: Αποστόλου Παύλου
Ομάδα: Ομάδα Μελέτης της Αρχαίας Όρχησης του Θεάτρου “Δόρα Στράτου”

19:00

Βαλίτσες
Τόπος: Σύνταγμα

19:30

Εφτά Λογικές Απαντήσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης Νέου Ελληνικού Θεάτρου Γ.Αρμένη

20:00

Concert
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Doros

20:00

Cabaret
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Μποέμ

20:00 & 21:00

Dark Angel
Τόπος: Πλατεία Μοναστηρακίου
Ομάδα: DEVA (Αντώνης Πασβάντης)

20:30

Έρμα
Τόπος: Ερμού
Ομάδα: Κυριακή Φετφατζή & άλλοι καλλιτέχνες

21:00

Μικρές Σκηνικές Συνθέσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σπουδαστές Δραματικής Σχολής Δήμου Αγ. Βαρβάρας “Ιάκωβος Καμπανέλλης”

21:30

Ενέδρα Live
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ενέδρα

22:00

Εθνικότητά μου το Χρώμα του Ανέμου
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σαρδάμ Θ.Ο.Δ

22:30

Η επιστροφή της Ιφιγένειας
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Τατού

17:00

Μια Κυριακή του Απρίλη
Ομάδα: Μικρές Ιστορίες

17:00

Αποσπάσματα από τις Βάκχες του Ευριπίδη
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Κέντρο Τέχνης Ευ Ζήν – Δημήτρης Πανταζίδης

17:30

Ένα ξεχωριστό τίποτα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ψευτιά με Αυτιά

18:00

Εφιάλτες
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Τρελά Χρώματα

18:00

Αερηχώ
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Αερηχώ

19:00

Βαλίτσες
Τόπος: Σύνταγμα

19:00

Ιστορία Ζωολογικού Κήπου
Τόπος: Αλσύλλιο Δεξιά
Ομάδα: Peace of Cake

19:00

Δύο ούτια συνομιλούν και δημιουργούν τη δική τους ρίμα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Rima- oud duet

19:00

Cabaret
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Μποέμ

19:00

Γυναίκα Προμηθέας-Αποσπάσματα
Τόπος: Αποστόλου Παύλου
Ομάδα: Ομάδα Μελέτης της Αρχαίας Όρχησης του Θεάτρου “Δόρα Στράτου”

19:30

Εφτά Λογικές Απαντήσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης Νέου Ελληνικού Θεάτρου Γ.Αρμένη

20:00

Concert
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Doros

20:00

Splash!
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Συνδετήρας

20:00 & 21:00

Dark Angel
Τόπος: Πλατεία Μοναστηρακίου
Ομάδα: DEVA (Αντώνης Πασβάντης)

20:30

Έρμα
Τόπος: Ερμού
Ομάδα: Κυριακή Φετφατζή & άλλοι καλλιτέχνες

21:00

Ενέδρα Live
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ενέδρα

21:00

Why me?
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Σοφία Σταυρακάκη

21:00

Μικρές Σκηνικές Συνθέσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σπουδαστές Δραματικής Σχολής Δήμου Αγ. Βαρβάρας “Ιάκωβος Καμπανέλλης”

22:00

Εθνικότητά μου το Χρώμα του Ανέμου
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σαρδάμ Θ.Ο.Δ

22:00

The Seven Up Project
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: AcrOdance by Anna Omiridi/ 7he UnstoPPables

22:30

Vlassis Flexible Tsiamas Show
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Βλάσης Flexible Τσιάμας

23:00

7 Επτά
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Τατού

17:00

Ένα ξεχωριστό τίποτα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ψευτιά με Αυτιά

17:00

Εφιάλτες
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Τρελά Χρώματα

17:00

Αποσπάσματα από τις Βάκχες του Ευριπίδη
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Κέντρο Τέχνης Ευ Ζήν – Δημήτρης Πανταζίδης

18:00

Αερηχώ
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Αερηχώ

18:30

Splash!
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Συνδετήρας

19:00

Ιστορία Ζωολογικού Κήπου
Τόπος: Αλσύλλιο Δεξιά
Ομάδα: Peace of Cake

19:00

Εθνικότητά μου το Χρώμα του Ανέμου
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σαρδάμ Θ.Ο.Δ

19:00

“Κι αν σου μιλώ με παραμύθια…”
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Νίκη Κάπαρη αφηγήτρια/ Γιάννης Ψειμάδας μουσικός

19:30

Ευμενίδες
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Ομάδα Μελέτης της Αρχαίας Όρχησης του Θεάτρου “Δόρα Στράτου”

20:00

Δύο ούτια συνομιλούν και δημιουργούν τη δική τους ρίμα
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Rima- oud duet

20:00

Βαλίτσες
Τόπος: Σύνταγμα

20:00 & 21:00

Dark Angel
Τόπος: Πλατεία Μοναστηρακίου
Ομάδα: DEVA (Αντώνης Πασβάντης)

20:30

Έρμα
Τόπος: Ερμού
Ομάδα: Κυριακή Φετφατζή & άλλοι καλλιτέχνες

20:30

Μικρές Σκηνικές Συνθέσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Σπουδαστές Δραματικής Σχολής Δήμου Αγ. Βαρβάρας “Ιάκωβος Καμπανέλλης”

21:00

Why me?
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Σοφία Σταυρακάκη

21:30

Εφτά Λογικές Απαντήσεις
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης Νέου Ελληνικού Θεάτρου Γ.Αρμένη

21:30

The Seven Up Project
Τόπος: Σύνταγμα
Ομάδα: AcrOdance by Anna Omiridi/ 7he UnstoPPables

22:30

Ενέδρα Live
Τόπος: Θησείο (Απέναντι από το Σταθμό)
Ομάδα: Ενέδρα

23:00

Η επιστροφή της Ιφιγένειας
Τόπος: Πεζόδρομος Κεραμικού
Ομάδα: Τατού

Το Video του Φεστιβάλ

International Street Theatre Festival 2010 - Λευκό Δάσος (White Forest) International Street Theatre Festival 2010 - Λευκό Δάσος (White Forest) Πρόγραμμα

Πληκτρολογήστε το email σας και πατήστε "Αποστολή" για να ενημερώνεστε για τα νέα του Φεστιβάλ..

«Σε μια εποχή όπου όλοι θέλουμε να βγούμε στους δρόμους(αν και δεν ξέρουμε ακριβώς τι θα κάναμε εκεί), το 2ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεάτρου Δρόμου είναι ένας εξαιρετικός λόγος.»

— Κωνσταντίνος Αρβανιτάκης, 25/9/2010

«Οι δρόμοι της Αθήνας θα μετατραπούν για πέντε ημέρες σ’ ένα πολύχρωμο και πολύβουο πανηγύρι, θα αναδειχθούν σε κυρίαρχη σκηνογραφία.»

— Ελένη Πυργιώτη, FAQ

«Το φεστιβάλ στοχεύει στην ανάπτυξη ενός διαλόγου, σε συνεργασία και ανταλλαγή ιδεών μεταξύ των χωρών που θα συμμετέχουν.»

— Αντιγόνη Καραλή, ΕΘΝΟΣ 5 /8/2009

Με την υποστηριξη των Ellinika CARELlogo +Φ+Ω+δ+θ+μ +μ+π+θ+δ+Ω +μ+Ω+ε+Σ logo_jpg header-el